Pension MARTIN PRAHA

cz en de
81

Dům u Černé Matky Boží

Dům nechal na místě dvou empírových domů v roce 1912 podle projektu Josefa Gočára jako obchodní dům postavit velkoobchodník F. J. Herbst. Jedná se o stavbu v kubistickém slohu, který je povážován za jediný původní český stavební sloh a jeho užití Gočárem vyvolalo ve své době řadu protichůdných reakcí. V průběhu celého 2O. století si dům zachoval v podstatě jen svoji vnější podobu, interiéry podléhaly úpravám podle přání momentálních majitelů a nájemníků a teprve v letech 1993 - 1994 byly opět rekonstruovány a získaly zpět svůj původní kubistický charakter. V současné době se zde nachází mj. expozice kubistického umění Českého muzea výtvarných umění.

82

Letohrádek Hvězda, Královská obora

Vstup do královské obory najdete asi po 5 minutách chůze od našeho pensionu. K letohrádku Hvězda dojdete asi za 20 minut pohodové chůze. Svým lesním charakterem láká obora k procházkám a relaxaci. Letohrádek Hvězda je jednou z mála renesančních staveb v Praze a jeho největší zvláštností je určitě půdorys šesticípé hvězdy. Mezi další zajímavosti můžeme zařadit zachovalou pracovnu Mikoláše Alše nebo monumentální 3D plán bitvy na Bílé Hoře, který se nachází ve sklepení.

83

Zrcadlové bludiště

Málokdo si všimne nenápadné budovy, která stojí pár desítek metrů vpravo od vstupu na Petřínskou rozhlednu. Množství zrcadel ze všech stran vytváří téměř dokokonalou iluzi, že není cesty ven. Doporučujeme.

84

Palácové zahrady pod Pražským hradem

Pražský hrad navštíví ukrutné množství turistů každý rok, palácové zahrady naopak naprosté minimum. Vstup do zahrad bychom našli ve Valdšejnské ulici, která začíná na stanici tramvaje Malostranská.

Pod Pražským hradem najdeme 5 terasovitých zahrad, které jsou volně průchozí. Jsou to zahrady: Ledeburská, Malá Pálffyovská, Velká Pálffyovská, Kolowratská a Malá Fürstenberská. Množství altánků, laviček a květin vám bude ještě zpříjemňovat úžasné místo k odpočinku.

85

Břevnovský klášter

Za pár minut autem se z našeho pensionu dostanete přímo ke kostelu sv. Markéty v Břevnovském klášteře. Celý areál kláštera rozhodně stojí za projítí v jakékoliv roční době. Zvláště doporučujeme letní procházky klášterními zahradami.