Pension MARTIN PRAHA

cz en de
71

Český Krumlov

Nádherné město, jež patří ke světovému dědictví UNESCO, vás očaruje nejen svým historickým centrem. Centrum je odděleno od zbytku města řekou Vltavou, která ho obtéká téměř kolem dokola. Na skále postavený hrad Vám nabídne krásný výhled ze své věže i unikátní divadlo s otočným hledištěm v jedné ze svých zahrad. Z Prahy je Český Krumlov vhodný spíše na dvoudenní výlet kvůli cestě, která trvá asi 2 - 3 hodiny autem.

72

Karlštejn

Karlštejn byl postaven jako důstojné reprezentační sídlo krále Karla IV. Nádherný hrad později sloužil jako úložiště Korunovačních klenotů českých králů. Z Pensionu MARTIN je mimořádně dostupný dostupný díky tomu, že se prakticky vyhnete cestě přes Prahu. Autem se na Karlštej od nás dostanete asi za 25 minut.

73

Telč, Slavonice

Tato dvě města na pomezí jihočeského a jihomoravského kraje jsou součástí světového dědictví UNESCO a patří k tomu nejkrásnějšímu, co může Česká republika nabídnout. Mimořádně zachovalá náměstí s renesančními domy, jež byly přestavěny v 15. století vyloženě lákají člověka, aby usedl do jedné z kaváren v podloubí a nechal tak rychle běžící čas trochu oddychnout.

74

Karlovy Vary

Město leží v západní části České republiky na soutoku řek Teplé a Ohře, přibližně 120 km od Prahy. Je největším a nejznámějším lázeňským městem ČR. Často bývá vyhledáváno pro 12 léčivých pramenů, které zde vyvěrají. Nezřídka se však stává, že se návštěvníci léčí především takzvaným 13. pramenem, jímž je velmi oblíbená Becherovka, která se zde vyrábí.

75

Terezín

Za asi 60 minut se autem od nás dostanete do tohoto velmi zvláštního města, které bylo založeno jako pevnost, která má střežit cesty ku Praze. Během 2. světové války bylo město zabráno Němci, kteří zde zřídili židovské ghetto a koncentrační tábor. Odtud pak posílali transporty do dalších táborů jako například Osvětim, Majdanek, Treblinka, Sobibor, Chelmno a dalších.

76

Sjezd Sázavy

Česká republika je proslulá mimo jiné zaběhnutou tradicí vodáckého sportu. Za hodinu se autem dostanete z našeho pensionu do Týnce nad Sázavou, kde začíná nejkrásnější sjízdný úsek řeky Sázavy.

V případě zájmu vám zajistíme pujčení veškerého vybavení, které budete potřebovat ke splutí. Ať si již vyberete jízdu na sportovnější kanoi nebo bezpečnější jízdu na raftu není problém zajistit cokoliv budete potřebovat. Z výstupního místa jede každou hodinu vlak k vašemu vozu zpět do Týnce nad Sázavou.